Menü

Hírek

Gyorsabban! Magasabbra! Erősebben! – önkéntesként is

Önkénteskedni egy sporteseményen életre szóló emlékekkel gazdagítja az embert. Mindezt egy olimpián megtapasztalni pedig még az átlagosnál is hihetetlenebb, hiszen a világ legnagyobb multisport eseményének lebonyolítását segítheti az, akit kiválasztanak a szervezők. Koordinátorunk, Szalóky Boldizsár idén azon szerencsések közé tartozott, akik önkéntesként a pálya – vagy esetében a pást – mellől figyelhették az eseményeket és megtapasztalhatta a lebonyolítás szervezési részét is.

Boldinak nem ez volt az első olyan olimpia, ahova szeretett volna kijutni önkéntesként. „Tokió volt az első cél, ám a covid miatt ott csak japán önkéntesek lehettek.  Így aztán rögtön jelentkeztem a pekingi téli olimpiára, amibe viszont a jelentkezésen kívül nem fektettem több energiát, ennek megfelelően nem is kerültem be a csapatba. Ebben a folyamatban tényleg csak az adatlapomat töltöttem fel, nem fektetettem bele túl sok energiát. A katari labdarúgó világbajnokságra azonban már kiválasztottak önkéntesnek, itt a kései visszajelzés a szálláslehetőségekről viszont azt jelentette, hogy mégsem tudok eljutni a vb-re. Aztán jött Párizs, ahol már-már teljesen lemondtam arról, hogy kiválasztanak, többszörös volt a túljelentkezés, azonban csaknem fél év után jött a hír: mehetek a francia fővárosba.”

A dolgok persze itt nem álltak meg, hiszen az olimpiára kiválasztott önkénteseknek a szállást és az olimpia helyszínére való eljutást teljes mértékben saját maguknak kell fedezni. „A Párizsban és a hozzá tartozó régión belüli közlekedés az olimpia teljes ideje alatt ingyenes volt minden önkéntesnek, illetve az étkezés is járt a műszakokhoz igazodóan, de a kiválasztás hírét rögtön a számolgatás, szálláskeresés, költségvetés megírása követte. Szerencsére minden hamar összeállt, így vált biztossá, hogy beteljesül az álmom és mehetek az olimpiára önkéntesként.”

Boldi az öttusa vívás részében segítette a szervezők munkáját. „A vívást megjelöltem sportágként a jelentkezésnél, így örültem, hogy ezt a területet osztották rám, még akkor is, ha más sportág keretein belül. Az pedig, hogy ráadásul a magyarok is igen jól szerepeltek, külön öröm volt számomra. Összességében elmondható, hogy a kiválasztásnál figyeltek arra, hogy legyen tapasztalatunk az adott sportágban, tudjuk az alapvető információkat. Nálam megvolt a tapasztalat mind vívó-, mind öttusa eseményekről, így abszolút nem jelentett problémát a feladat.”

Az események, ahova Boldi nézőként eljutott, kivétel nélkül jó hangulatúak voltak. „Az egész rendezvény atmoszféráján érezhető volt, hogy ez most valami különleges, aminek én is részese lehettem. Olyan mérkőzésekre jutottam el végül, amire eredetileg nem is terveztem menni, mégis a mai napig örömmel gondolok arra, hogy sikerült jegyet szereznem. Ezek után az élmények után nem is kérdés, hogy cél a milánói téli olimpia, remélhetőleg sikeres jelentkezés után még több műszakkal, az eddigiektől eltérő sportágakban.”

Végezetül kértünk Bolditól néhány jó tanácsot azoknak a vállalkozó szellemű önkénteseknek, akik szintén megcélozzák az olimpiai önkéntességet. „A legfontosabb tulajdonságok a jelentkezési folyamat során a türelem és a kitartás. Sokan az ismerőseim közül sem kerültek be önkéntesnek, akik hasonló tapasztalatokkal rendelkeznek, mint én, de ez a már említett többszörös túljelentkezésnél nem is csoda. Ha viszont nem sajnálod az energiát és mellette törekszel arra, hogy minél több nemzetközi eseményen önkénteskedj, te is részese lehetsz az olimpiai álomnak.”

Boldi tanácsa alapján tehát tapasztalatgyűjtésre fel! Aktuális eseményeinket itt találod.

Gyorsabban! Magasabbra! Erősebben! – önkéntesként is